The Filter: Festival kávy v Brně

8:00 Unknown 0 Comments

Když to jde, nemám problém vydat se za kávou skoro kamkoliv... Třeba i do Brna, kam nás nalákala akce pod taktovkou the Filter - festival kávy & Czech Brewers Cup.


Co je na Brně fakt boží, že všechno důležité je co by kamenem dohodil. Přijedete sem vlakem na nádraží, hned jste v centru, v poklidu si dojdete na kávu (třeba do Skogu, jako my) a pak je to další kousek na rektorát VUT, kde se brněnský festival kávy konal.
Vnitřní prostor je úžasný - světlo, které dopadá dovnitř, vytváří strašně příjemnou, uplně zen atmosféru. V atriu budovy se po celý den konala právě soutěž v přípravě filtrované kávy (kterou vyhrála Petra Střelecká z brněnské Industry) a nechyběly ani espresso a brew bary. Na těch se vystřídalo několik pražíren - Fifty Beans, Double B, Rebelbean, Rusty Nails, Coffee Profiency, Süssmund nebo April Coffee.
Součástí festivalu byly také přednášky nebo workshopy (které byly samozřejmě asi během pikosekundy od zveřejnění plné). Zúčastnily jsme se tak alespoň přednášky o projektech atelieru BONBON a povídání Petra Kvasničky o jeho cestě k vlastní kavárně - CoKafe v Ostravě. Den plný nespočet dobrých, svělých a ještě lepších vypitých káv utekl tak rychle, že nezbývá, než se těšit na další ročník. Upřímně bych uvítala i víc kaváren/pražíren na espresso a brew barech z více koutů republiky a také i více workshopů (kupříkladu o domácí přípravě kávy apod.). I tak jsme si to ale užily, protože kávy, kávových akcí a lidí do kávy zasvěcených není nikdy dost. :)

SKØG

Začátek dne ve SKØGu
Atrium rektorátu VUT je teda pecka
Jestli existuje nebe, vypadá asi takhle...
Vlevo - Jan Škeřík, vítěz letošního Baristy roku
Why is it not JUST a cup of coffee?
Rektorát VUT
Matroš na domácí kávování byl samozřejmě na prodej
Tereza Balá (Doubleshot) právě svádí boj před porotou v přípravě filtrované kávy

April Coffee
Petr Kvasnička vypráví o strastiplné cestě k vlastní kavárně

0 komentářů:

⭐️ Všem moc děkuji za komentář! ⭐️