Z deníku kavárenské povalečky 07/16

22:41 Kristýna H. 6 Comments

Léto je ideální období užívat si kavárenských zahrádek, otevřených výloh, oken, předzahrádek... Už jsem několikrát pěla chválu na skvělý venkovní prostor u Kavárny co hledá jméno, která je skvěle vybavená i pro děti. Baví mě to tak moc, že v zimě jenom zapláču. Snad do té doby kavárnu zprovozní i přes víkendy (kdy se zvyšuje šance na hlídání.. :)) ). 

S kamarádkou jsme se rozhodly, že si vytvoříme tradici jednoho dne v měsíci, kdy ráda svěřím děti výhradně do péče muže, a můžeme tak vyrazit na kavárenskou tour. V červenci jsme si takhle během jednoho dne zašly na skvělou snídani do Coffee room (miluju ten jejich avokádovej toast!), v rámci oblasti Vinohrad jsme se rozhodly, že konečně navštívíme nedávno otevřenou japonskou kavárnu Momoichi (kde jsem si konečně dala filtrovanou kávu a byla naprosto dokonalá!) a zakončily jsme to v naší oblíbené Emě. Musím přiznat, že po dvou flat whitech a jednom filtru mi šla hlava z toho kofeinu trochu šejdrem, ale stálo to za to! :))  

V červenci jsme také objevili Medovou kavárnu nedaleko za Prahou (o které si můžete přečíst TADY). Bistro 8 je na mém seznamu "must visit" už pěkně dlouhou dobu a konečně se zadařilo. Musím říct, že jsem byla naprosto nadšená a Osmičku zařazuji mezi oblíbené podniky (vzhledem k tomu, že je tam často poměrně natřískáno, nejsem evidentně sama...).

Dvě návštěvy jsem také věnovala Kofárně na Újezdě (můžete si přečíst TADY), jednou v rámci výletu lanovkou na Petřín a podruhé jsme si mohli užít snídani jako výhru ze soutěže na Instagramu, kterou jsem se svou fotkou vyhrála. Co mě může potěšit víc, než skvělé kafe a snídaně? :)  Snad už jen Diorka! :))

Do Emy nás to zaválo víckrát, poprvé jsem zde ochutnala affogato (kopeček zmrzliny zalitý espressem), což mě dostalo. Dokonalá tuchlovická zmrzlina a boží kafe z Emy? Nejde se nezamilovat!! Dlouho jsem také nebyla v sympatickém Onesip Coffee, takže i tuhle návštěvu jsem mile ráda uskutečnila.

Jak řekla moje kavárenská parťačka: "No nemáme my se skvěle?" JO! :) Nezapomeňte mrknout i na můj Instagram, díky! :)


Skvělá snídaně v Cofee room
Flat white (Nordbeans) - Kavárna co hledá jméno
Do Momoichi musíte. Kvůli všemu.
Filtrovaná káva poprvé. Steampunk chci domů! :))Dejte si tu porridge, nebudete litovat!Cofee room
Medová kavárna (Levý Hradec - Roztoky)Coffee room si zamilujete okamžitěOnesip CoffeeLedový cappuccino je spolehlivej kámoš na létoSnídaně v Bistro 8Onesip CoffeeAffogato poprvé. Láska na první ochutnání.Máme se skvělě! :)Kavárna co hledá jméno (tahle fotka se možná objeví v kavárně na plánované výstavě fotek z Instagramu, oujé! :) )Snídaně v KofárněO tomhle se vám bude i zdát!
Občerstvení v EměEMA espresso bar: Flat white in progress
  
Kofárna: Vítězná fotka z IG soutěže6 komentářů:

 1. Jak se líbilo Bistro 8? Já mám jednu dobrou a jednu hroznou zkušenost...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslela jsem na tebe! Ale musím říct, že jsem se do Bistra 8 zamilovala. Fakt se mi tam moc líbilo. :) Byla jsem tam dvakrát a bez problému. ;)

   Vymazat
 2. Paráda. Perfektní fotky, hned bych se do všech vydala také. V Bistru 8 se mi také moc líbilo :)

  Poshlife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji! Mně také, mají tam supr snídaně! :P

   Vymazat
 3. Krasný článek, který namlsá. Jako vždy. Jen škoda, že tuchlovická zmrzlina není tuchlovická.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úplně si mě zmátla, a no jo, máš pravdu! Koukám, že se přestěhovali do Kačic! Mám to prostě furt spojené jako "tuchlovickou" zmrzlinu! Díky za info! :)

   Vymazat

⭐️ Všem moc děkuji za komentář! ⭐️