Chillin' time: Coffee Corner

21:12 Kristýna H. 1 Comments

Tahle venkovní kavárna mi totálně unikla. Asi proto, že přes zimu nefunguje a otevřela svou branku opět letos v dubnu... Projíždím si tak Instagram a najednou vidím fotku supr zahrádky. Coffee Corner, kde to je?! Hned to hledám, nejdřív si totiž myslím, že něco takového v Praze, potažmo Čechách, není. Jásám, když na mapičce na IG vidím Praha! Ou yes! Okamžitě si kavárnu zaznamenávám do svého Foursquare seznamu a už pomalu plánuji, kdy se tam vypravím.


Domlouvám se s kamarádkou, je středa, počasí slibovali slušné - teplo, možná trochu pod mrakem. Na takovou zahradní kavárnu by se rozhodně slušelo sluníčko. Bohužel se nedostavilo. Od návštěvy nás to neodrazuje. Je uplně jedno, že to máme půl hodiny tramvají (já ještě dál), tohle se prostě musí vyzkoušet. Kavárna se nachází v areálu Campu Žižkov (jo, taky koukám jako blázen, že je tu nějaký kemp!), chvilku jí hledáme, jednou se raději přeptáme a záhy již nacházíme tenhle kavárenskej hipsta koutek. Hned u vchodu je okénko, kde se přijímají objednávky. Těšily jsme se na vafle s jahodami, bohužel nemají. Objednáváme si flatwhite a domácí štrůdl. Jsme tu ráno, v podniku ani noha, což nám velmi vyhovuje, protože máme opravdu velký výběr, kam se uvelebit. Jasně, budeme polehávat v odlehlém koutku u houpací sítě. Koukám a skenuji další super místa a rovnou plánuji, kde budu sedět/polehávat příště. 

Těším se na ranní dávku kofeinu - milovaný flat white (ano ano, milovaný! Stala jsem se na něm závislá a kamárádku jsem tím též nakazila :D). Už podle pěny vidím, že to nebude to pravé ořechové... O kombinaci sametově krémové mikropěny a lahodné silné chuti si můžeme nechat zdát. Nic, co by se nedalo vypít, ale promiňte, tohle flatwhite není. Později si ještě objednávám jahodovou limonádu a ano! Byla fakt skvělá. To je přesně ono. Sem budu chodit na limonády. A sem budu chodit na drip, až se ho naučim pít. Protože zřejmě spíše než na mléčné kávové nápoje se tu zaměřují na filtrovanou kávu a to na několik způsobů její přípravy. Takže tak nějak to vidím v horkém rozpáleném létě - povalovačka v Coffee Corner u domácí limonády nebo cold dripu s knížkou v ruce a v největší pohodě.

Obsluha byla super (dvě slečny). Přišly jsme maličko dřív, nicméně nás nevyhodily a bez problémů obsloužily. Dokonce jsme dostaly jako pozornost podniku rebarborový koláč - za "vyrušování" - chvilku v naší blízkosti slečna vyměňovala houpací síť. Samozřejmě nás to nijak neobtěžovalo, každopádně tohle gesto bylo milé a nečekané. 

Je mi vlastně jedno, že tu nedělají dokonalý flatwhite. Vím, že sem stoprocentně chci jít znova, i když to mám asi hodinu a půl cesty. Tahle kavárenská zahrádka je totiž tak nabitá pozitivní energií, že bych se tam nejradši poflakovala celý den. :)

Coffee Corner 
Camp Žižkov
Nad Ohradou 17
130 00  Praha 3

Po-Ne 10:00 - 22:00
 

1 komentář:

  1. Moje nejmilejší :) a mám to pár bloků. Příští rok prý ale mají Kemp rušit :/

    _jah0da_ (na IG)

    OdpovědětVymazat

⭐️ Všem moc děkuji za komentář! ⭐️