Ráj v Českém ráji

8:58 Kristýna H. 4 Comments

Po delší době tu mám zase jeden cestovatelský příspěvek. Zatím jsem vzhledem ke své aktuální veledůležité životní funkci neměla moc možností cestovat do zahraničí, ale o to víc si můžu užívat právě krás České republiky. A že toho není málo! Každý kout Čech je něčím krásný a zajímavý. O víkendu jsme s mužem a Cipísem navštívili Český ráj. Nikdy jsem tu nebyla, takže pro mě bylo všechno novinkou. Přepověď počasí byla více než slibná, ovšem samozřejmě jako na potvoru oba dny byly spíše zahalené v mlze a sluníčko vykouklo jen sporadicky. Ale to mi náladu rozhodně nezkazilo, protože ta příroda v podzimní atmosféře byla dokonalá! 
První den jsme si dali malý okruh z Pelešan kolem hradu Valdštejn a dále k zámku Hrubá Skála a zase jinou trasou zpět. V neděli jsme zvolili trasy skrze skalní město Prachovských skal, což bylo nádherné, monumentální. Jen dvě, možná tři, vady na kráse to mělo. Za prvé - skály jsou poměrně vyhledávaným turistickým cílem, takže nepočítejte s tím, že byste tu byli sami. Za druhé - na túru jsme se vydali po zelené trase z obce Maršov a tak se dostali právě do Prachovských skal. Když nás přepadl hlad, směřovali jsme do Prachova a překvapilo nás, že na začátku lesa se vybíralo vstupné. Šedesát korun za osobu. O kvalitě nabízeného jídla v blízké restauraci se snad ani nebudu rozepisovat, to by byla škoda slov, ještě teď je mi těžko, když si na to vzpomenu. Když jsme se vraceli, museli jsme zaplatit vstupné. A za třetí - počasí. Slibovali sluníčko, byla mlha. Ovšem počasí člověk neovlivní a pokud neprší, tak si tím nenechám zkazit náladu. Každopádně místo je to nádherné, určitě stojí za vidění. 
Za ty dva dny, které jsme tu strávili jsme rozhodně nezvládli všechno, co Český ráj nabízí, takže věřím, že tato návštěva nebyla poslední. Doufám, že alespoň skrze fotky také načerpáte tu božskou podzimní atmosféru. :)
4 komentáře:

 1. Krásné fotky! :) Ale zpoplatněný vstup už i do lesa? Ach jo :-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Taky nás to překvapilo! Jako dobře, někdo se tam o to evidentně musí starat, udržovat cesty, možná i kontrolovat bezpečnost. Spíše šlo o princip, že jsme jen přišli z jiné strany, v Prachově se jen najedli, otočili jsme se zpět a šup platit. Ale jak říkám, bylo tam krásně, takže tenhle vroubek je víceméně zanedbatelný! :)

   Vymazat
 2. dokonalé fotky! musím říct, že rakousko a česko má (podle mě) nejkrásnější krajinu z celé evropy.. díky tvým fotkám mám chuť zase cestovat :D

  > GIVEAWAY NA MÉM BLOGU <

  OdpovědětVymazat

⭐️ Všem moc děkuji za komentář! ⭐️